Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » dwie ostatnie cyfry roku urodzenia, miesiąc urodzenia zapisany dwucyfrowo + pierwsza mała litera imienia matki zapisana małą literą np. 8406p




×

Międzynarodowa konferencja „Wielojęzyczność w XXI wieku - promowanie dziedzictwa językowego i kulturowego Europy wśród rodzin wielokulturowych”

Międzynarodowa konferencja

Serdecznie zapraszamy do udziału w BEZPŁATNEJ międzynarodowej konferencji pt. „Wielojęzyczność w XXI wieku - promowanie dziedzictwa językowego i kulturowego Europy wśród rodzin wielokulturowych” połączonej z warsztatami.

Tematem konferencji są nowoczesne narzędzia i technologie wspomagające potrzeby rodzin wielojęzycznych w zakresie nauki języków i wspieranie ich w społeczeństwach europejskich.

Event odbędzie się 21 września 2020 r. w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi w formie on-line. Konferencja i szkolenia zostaną poprowadzone w języku angielskim.

W ramach wydarzenia:
 • dowiesz się jak założyć klub dla rodzin wielojęzycznych w różnych krajach europejskich oraz DLACZEGO powinniśmy wspierać dzieci w nauce i ciągłym używaniu różnych języków, zwłaszcza języków pochodzenia?
 • poznasz metody nauczania pokazujące CO możemy jako rodzice zrobić, aby wspierać dzieci w wielojęzyczności i W JAKI SPOSÓB należy wdrażać prawdziwe wsparcie językowe, aby nauka innych języków była efektywna?
 • poznasz różne praktyki z 6 krajów europejskich: Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii, Turcji, Polski oraz Szwajcarii
 • dowiesz się jak skutecznie współpracować w zespole wielokulturowym
 • podczas dyskusji panelowej będziesz mieć nieocenioną okazję do networkingu
 • otrzymasz bezpłatny podręcznik zawierający gotowe do użycia metody i techniki szkoleniowe pokazujące „Dlaczego i jak być rodziną wielojęzyczną?” - Przewodnik dla rodziców dotyczący motywowania i angażowania dzieci do używania wielu języków.
Konferencja oraz warsztaty skierowane są przede wszystkim do:
 • edukatorów osób dorosłych – trenerów, pedagogów oraz osób z innych organizacji, pracujących z rodzinami wielojęzycznymi np. migrantami, uchodźcami z krajów partnerskich
 • personelu organizacji pozarządowych pracujących z rodzinami o różnym pochodzeniu (np. organizacje pozarządowe zajmujące się migrantami, uchodźcami, emigrantami, organizacjami pomagającymi rodzicom i rodzinom w adopcji)
 • osób dorosłych, rodziców, krewnych, którzy borykają się z problemami i barierami w zachowaniu języka rodzinnego (migranci, uchodźcy, rodziny mieszane)
 • osób dorosłych w krajach partnerskich, społeczności lokalnych, które chciałyby uczyć się lub uczyć swoje dzieci innego języka (np. ekspaci, nauczyciele języków)
 • nauczycieli uczących dwujęzyczne / wielojęzyczne dzieci w swoich klasach,\
 • rodzin, w których rodzice mówią więcej niż jednym językiem i mogą wychowywać swoje dzieci jako dwujęzyczne
 • dzieci, których rodzice posługują się innym językiem ojczystym niż język kraju, w którym mieszkają
 • stowarzyszeń imigrantów i rodziców dzieci wielojęzycznych
 • lokalnych i krajowych władz edukacyjnych w krajach partnerskich
 • lokalnych społeczności rodzin w krajach partnerskich zainteresowane wielojęzycznością i różnorodnością kulturową Europy
 • pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych
 • studentów i absolwentów kierunków pedagogicznych, psychologicznych, międzykulturowych i socjologicznych oraz innych związanych z wielokulturowością i zjawiskiem migracji
 • oraz wszystkich innych zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie komunikacji w aspekcie interkulturowym.

Zapisu można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej strony. Prosimy o dokładne wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Po dokonaniu zapisu otrzymacie Państwo informację mailową z linkiem aktywacyjnym.

Udział w konferencji i warsztatach jest BEZPŁATNY.

Dodatkowe korzyści: uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w międzynarodowej konferencji.

Zapisy trwają do 18 września 2020 roku włącznie.

Oferta Społecznej Akademii Nauk

        

Biuletyn Informacji Publicznej

Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunku Zarządzanie w bogatym zakresie profili oraz specjalności. W ramach specjalności proponowane są studia w zakresie Rachunkowości i Finansów w Zarządzaniu, Marketingu i Zarządzania logistycznego oraz Zarządzania Organizacjami. Proponujemy również wybór profili, które oprócz dyplomu ukończenia studiów wyższych zapewniają certyfikat specjalisty w zakresie Finansów i Rachunkowości, Logistyki w zarządzaniu oraz Zarządzania bezpieczeństwem narodowym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!